Twój tymczasowy adres e-mail:

@

Wygeneruj nowy adres

Lub stwórz własny (8-10 znaków):
@

Brak wiadomości. Sprawdzam...

Sprawdzam...

Choć filtry antySPAMowe na skrzynce służącej do obsługi wiadomości w ramach tymczasowego adresu e-mail (adres tymczasowy e-mail) są wyłączone, to może się zdarzyć, że jakaś wiadomość nie przyjdzie. W takiej sytuacji prawdopodobnie coś nie tak jest po stronie nadawcy. Ale jako administracja usługi AdresyTymczasowy.pl również blokujemy niektóre wiadomości, zwłaszcza gdy są to wiadomości masowe, mogące zagrozić stabilności działania usługi.

Tymczasowy adres e-mail to usługa pozwalająca odebrać wiadomości mailowe bez podawania prawdziwego adresu e-mail. Jest to wirtualna skrzynka odbiorcza, która pozwala m.in. otrzymać gratisowe produkty, bez zapisywania się na newsletter i umieszczania swoich danych w bazie nadawcy. Inną funkcją tego serwisu jest wykorzystanie wygenerowanego tu adresu do przeprowadzenia testów przy np. konfiguracji serwisów i formularzy, podczas ich tworzenia. Usługa tymczasowych adresów e-mail często występuje pod takimi nazwami jak: temp mail, temp email, temp e-mail, adres tymczasowy, tymczasowy adres, temp mail, 10 minut email, 10minutemail, throwaway email, fake mail, spam mail.

Udostępniana w serwisie wirtualna skrzynka e-mail nie daje możliwości wysyłki wiadomości mailowych. Jest to związane z tym, że twórcy chcą uniknąć wysyłania spamu i innego rodzaju treści uciążliwych lub niebezpiecznych dla odbiorców. W związku z tym nie ma sposobu na to, by wysłać wiadomość z tymczasowego adresu.

Jednorazowa skrzynka e-mail jest tworzona szybko i automatycznie. Nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika ani wprowadzania danych, które są niezbędne przy zakładaniu tradycyjnej skrzynki e-mail. Równocześnie e-maile wysyłane do Ciebie z testowanych systemów nie będą zalegały w skrzynce. Jeśli chcesz, możesz używać tego samego adresu wirtualnej skrzynki e-mail (tymczasowy adres). Możesz to zrobić, ustawiając własny początek dla adresu. Wykorzystanie tego serwisu do testów pozwoli ci więc oszczędzić czas potrzebny na utworzenie skrzynki oraz zarządzaniem utworzonymi w inny sposób tradycyjnymi skrzynkami e-mail.

Tak. Wystarczy, że skorzystasz z opcji "zmień adres" i w formularzu podasz własną nazwę (login), a następnie klikniesz "utwórz własny".

Tak. Wystarczy, że prześlesz adres strony (URL). Alternatywnie możesz przesłać nazwę użytkownika (to, co przed znakiem @ w adresie) innej osobie i ona może skorzystać z opcji "utwórz własny" (patrz jedno z poprzednich pytań).

Aby wykorzystać tymczasowy adres e-mail do zakładania konta w serwisach, które wymagają podania adresu, wystarczy wygenerować adres, wchodząc na stronę AdresTymczasowy.pl i wpisać uzyskany w ten sposób tymczasowy adres e-mail w formularzu rejestracji na stronie. W przypadku, gdy strona weryfikuje adres, należy poczekać na link do rejestracji i kliknąć go, by ukończyć rejestrację (potwierdzić adres e-mail). Pamiętaj jednak, że każdy, kto zna nazwę użytkownika (tymczasowy adres e-mail), może uzyskać dostęp do wiadomości przesłanych na dany adres, dlatego nie korzystaj z adresu tymczasowego do zakładania kont w serwisach, które przetwarzają, lub choćby mogą przesyłać wrażliwe/prywatne dane.

Chociaż współcześnie skrzynki e-mail są wyposażone w różne filtry, które mają chronić je przed spamem, to w rzeczywistości żaden z nich nie jest zupełnie skuteczny. Trudno o automatyzację, która zweryfikuje, czy dana wiadomość jest taką, którą chcemy odczytać - bo decyzja o tym, czy dana treść jest dla nas wartościowa, jest kwestią subiektywną. Korzystając z tymczasowego adresu e-mail, możesz zapisać się na wszelkiego rodzaju podejrzane biuletyny. Możesz także pobrać dowolne pliki lub przejrzeć potrzebne informacje na stronach internetowych, w których musisz się zarejestrować i nie zostać zaatakowanym przez spam. W ten sposób Twój osobisty adres e-mail, z którego korzystasz na co dzień, będzie wolny od irytującego spamu, co jest niezwykle ważne.

W serwisie AdresTymczasowy.pl wszystkie wiadomości są kasowane automatycznie o północy dnia następnego (24 godziny + liczba godzin do końca bieżącego dnia) czasu polskiego. W każdej chwili możesz samodzielnie skasować wybraną wiadomość, za pomocą przycisku "skasuj" znajdującego się tuż pod treścią wiadomości.

W serwisie AdresTymczasowy.pl ze względów bezpieczeństwa - również prawnego - nie przetwarzamy załączników z wiadomości.

Choć korzystanie z usługi nie wymaga od Ciebie podawania żadnych danych, to pamiętaj, że nie jest to usługa w pełni anonimowa, bo też nie taki jest jej cel. Niektóre informacje dotyczące Twojej aktywności zapisywane są m.in. w logach serwera, które mogą być udostępniane na żądanie uprawnionych podmiotów. Dlatego nie wykorzystuj usługi do działań niezgodnych z prawem. Dodatkowo każdy, kto zna nazwę użytkownika (tymczasowy adres e-mail), może uzyskać dostęp do tych wiadomości, dlatego nie korzystaj z nich do przesyłania wrażliwych/prywatnych danych.

Kiedyś usługa była dostępna globalnie bez ograniczeń, choć z założenia - jak sama nazwa wskazuje - jest przewidziana na rynek krajowy. Ostatecznie podjęliśmy decyzję o wybiórczym blokowaniu dostępu do usługi spoza Polski, bo upodobali ją sobie "południowo-wschodni przedsiębiorcy", generując czasem takie ilości wiadomości, że uniemożliwiali normalne korzystanie z usługi.

Wprawdzie filtry antySPAMowe na skrzynce służącej do obsługi wiadomości w ramach tymczasowego adresu e-mail (adres tymczasowy e-mail) są wyłączone, to może się zdarzyć, że jakaś wiadomość nie przyjdzie. W takiej sytuacji prawdopodobnie coś nie tak jest po stronie nadawcy. Ale jako administracja usługi AdresyTymczasowy.pl również blokujemy niektóre wiadomości (np. cyklicznie blokujemy (odrzucamy) wiadomości z Amazona, dotyczące aktywacji konta lub resetu hasła).