Twój tymczasowy adres e-mail:

@

Wygeneruj nowy adres

Lub stwórz własny (8-10 znaków):
@

Brak wiadomości. Sprawdzam...

Sprawdzam...

Choć filtry antySPAMowe na skrzynce służącej do obsługi wiadomości w ramach tymczasowego adresu e-mail (adres tymczasowy e-mail) są wyłączone, to może się zdarzyć, że jakaś wiadomość nie przyjdzie. W takiej sytuacji prawdopodobnie coś nie tak jest po stronie nadawcy. Ale jako administracja usługi AdresyTymczasowy.pl również blokujemy niektóre wiadomości, zwłaszcza gdy są to wiadomości masowe, mogące zagrozić stabilności działania usługi.

Alerty BIK

Tymczasowy adres e-mail to usługa pozwalająca odebrać wiadomości mailowe bez podawania prawdziwego adresu e-mail. Jest to wirtualna skrzynka odbiorcza, która pozwala m.in. otrzymać gratisowe produkty, bez zapisywania się na newsletter i umieszczania swoich danych w bazie nadawcy. Inną funkcją tego serwisu jest wykorzystanie wygenerowanego tu adresu do przeprowadzenia testów przy np. konfiguracji serwisów i formularzy, podczas ich tworzenia. Usługa tymczasowych adresów e-mail często występuje pod takimi nazwami jak: temp mail, temp email, temp e-mail, adres tymczasowy, tymczasowy adres, temp mail, 10 minut email, 10minutemail, throwaway email, fake mail, spam mail.

Wprawdzie działanie usługi AdresTymczasowy.pl, w ramach której użytkownik może korzystać z oferowanych aliasów pocztowych (aliasów e-mail), ma pewne cechy wspólne ze standardową usługą poczty e-mail, to nie jest to usługa pocztowa (usługa poczty elektronicznej).

Aliasy umożliwiają odbieranie wiadomości wysłanych na wirtualne adres e-mail, oferowane w ramach usługi (tymczasowe adresy e-mail), ale nie ma np. wsparcia dla załączników.

W ramach usługi nie można też wysyłać wiadomości z adresów (aliasów), które są dostępne. Czy to bezpośrednio ze strony AdresTymczasowy.pl, czy też próbując to obejść - opcja ta jest zablokowana za pomocą odpowiednich rekordów w DNSach (wiadomości wyjdą z innego serwera, ale powinny zostać zablokowane u odbiorców, zgodnie z ustawieniami w DNSach).

Udostępniana w serwisie wirtualna skrzynka e-mail nie daje możliwości wysyłki wiadomości mailowych. Jest to związane z tym, że twórcy chcą uniknąć wysyłania spamu i innego rodzaju treści uciążliwych lub niebezpiecznych dla odbiorców. W związku z tym nie ma sposobu na to, by wysłać wiadomość z tymczasowego adresu.

Jednorazowa skrzynka e-mail jest tworzona szybko i automatycznie. Nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika ani wprowadzania danych, które są niezbędne przy zakładaniu tradycyjnej skrzynki e-mail. Równocześnie e-maile wysyłane do Ciebie z testowanych systemów nie będą zalegały w skrzynce. Jeśli chcesz, możesz używać tego samego adresu wirtualnej skrzynki e-mail (tymczasowy adres). Możesz to zrobić, ustawiając własny początek dla adresu. Wykorzystanie tego serwisu do testów pozwoli ci więc oszczędzić czas potrzebny na utworzenie skrzynki oraz zarządzaniem utworzonymi w inny sposób tradycyjnymi skrzynkami e-mail.

Tak. Wystarczy, że skorzystasz z opcji "zmień adres" i w formularzu podasz własną nazwę (login), a następnie klikniesz "utwórz własny".

Nie ma stałego, a tym bardziej w jakikolwiek sposób gwarantowanego, zestawu domen (i subdomen), z którego korzystamy w ramach usługi AdresTymczasowy.pl, do generowania tymczasowych adresów e-mail.

W każdej też chwili dostępna pula może ulec zmianie - moga pojawić się dodatkowe (sub)domeny, ale też mogą zniknąć dotychczas dostępne. Tak więc zalecam nie przywiązywać się zbytnio to aliasu (adresu), bo to jednak tymczasowy adres e-mail, a nie klasyczna usługa poczty e-mail.

Tak. Wystarczy, że prześlesz adres strony (URL). Alternatywnie możesz przesłać nazwę użytkownika (to, co przed znakiem @ w adresie) innej osobie i ona może skorzystać z opcji "utwórz własny" (patrz jedno z poprzednich pytań).

Aby wykorzystać tymczasowy adres e-mail do zakładania konta w serwisach, które wymagają podania adresu, wystarczy wygenerować adres, wchodząc na stronę AdresTymczasowy.pl i wpisać uzyskany w ten sposób tymczasowy adres e-mail w formularzu rejestracji na stronie. W przypadku, gdy strona weryfikuje adres, należy poczekać na link do rejestracji i kliknąć go, by ukończyć rejestrację (potwierdzić adres e-mail). Pamiętaj jednak, że każdy, kto zna nazwę użytkownika (tymczasowy adres e-mail), może uzyskać dostęp do wiadomości przesłanych na dany adres, dlatego nie korzystaj z adresu tymczasowego do zakładania kont w serwisach, które przetwarzają, lub choćby mogą przesyłać wrażliwe/prywatne dane.

Chociaż współcześnie skrzynki e-mail są wyposażone w różne filtry, które mają chronić je przed spamem, to w rzeczywistości żaden z nich nie jest zupełnie skuteczny. Trudno o automatyzację, która zweryfikuje, czy dana wiadomość jest taką, którą chcemy odczytać - bo decyzja o tym, czy dana treść jest dla nas wartościowa, jest kwestią subiektywną. Korzystając z tymczasowego adresu e-mail, możesz zapisać się na wszelkiego rodzaju podejrzane biuletyny. Możesz także pobrać dowolne pliki lub przejrzeć potrzebne informacje na stronach internetowych, w których musisz się zarejestrować i nie zostać zaatakowanym przez spam. W ten sposób Twój osobisty adres e-mail, z którego korzystasz na co dzień, będzie wolny od irytującego spamu, co jest niezwykle ważne.

W serwisie AdresTymczasowy.pl wszystkie wiadomości są kasowane automatycznie o północy dnia następnego (24 godziny + liczba godzin do końca bieżącego dnia) czasu polskiego. W każdej chwili możesz samodzielnie skasować wybraną wiadomość, za pomocą przycisku "skasuj" znajdującego się tuż pod treścią wiadomości. Opcja ta jest aktywna warunkowo, więc może się zdarzyć, że w danym momencie nie będzie dostępna. Pamiętaj, że pełny dostęp do wiadomości - również tych skasowanych z usługi - mają również administratorzy serwera/usługi. Tak więc bądź grzeczny :-)

Tak, w serwisie AdresTymczasowy.pl możesz samodzielnie kasować wiadomości przychodzące na tymczasowe adresy e-mail, dzięki czemu nie będą one już widoczne w ramach usługi. Zarówno jeśli chodzi o Twój wgląd w listę wiadomości, jak i innych użytkowników, mających odpowiedni link. Pamiętaj jednak, że skasowanie wiadomości nie oznacza, że ślad po niej zaginął. Po pierwsze cały czas taka wiadomość e-mail może być dostępna u nadawcy wiadomości. Po drugie informacje dotyczące wiadomości nadal mogą być dostępne w naszych systemach, również tych związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Tak więc bądź grzeczny :-)

Tak, możesz zapisać wybraną wiadomość na swoim urządzeniu za pomocą przycisku "pobierz", znajdującego się tuż pod treścią wiadomości, tak by móc do niej wrócić w dowolnym momencie, już bezpośrednio na swoim urządzeniu. Oczywiście zapisanie wiadomości jest możliwe tylko wtedy, gdy jest ona jeszcze dostępna w panelu użytkownika. Opcja ta jest aktywna warunkowo, więc może się zdarzyć, że w danym momencie nie będzie dostępna.

W serwisie AdresTymczasowy.pl ze względów bezpieczeństwa - również prawnego - nie przetwarzamy załączników z wiadomości.

W serwisie AdresTymczasowy.pl opcja wyświetlania obrazów (grafik) w tymczasowych wiadomościach e-mail jest aktywna warunkowo, więc może się zdarzyć, że w danym momencie nie będzie dostępna.

Choć korzystanie z usługi nie wymaga od Ciebie podawania żadnych danych, to pamiętaj, że nie jest to usługa w pełni anonimowa, bo też nie taki jest jej cel. Niektóre informacje dotyczące Twojej aktywności zapisywane są m.in. w logach serwera, które mogą być udostępniane na żądanie uprawnionych podmiotów. Dlatego nie wykorzystuj usługi do działań niezgodnych z prawem. Dodatkowo każdy, kto zna nazwę użytkownika (tymczasowy adres e-mail), może uzyskać dostęp do tych wiadomości, dlatego nie korzystaj z nich do przesyłania wrażliwych/prywatnych danych. Pełny dostęp do wiadomości - również tych skasowanych z usługi - mają również administratorzy serwera/usługi. Tak więc bądź grzeczny :-)

Kiedyś usługa była dostępna globalnie bez ograniczeń, choć z założenia - jak sama nazwa wskazuje - jest przewidziana na rynek krajowy. Ostatecznie podjęliśmy decyzję o wybiórczym blokowaniu dostępu do usługi spoza Polski, bo upodobali ją sobie "południowo-wschodni przedsiębiorcy", generując czasem takie ilości wiadomości, że uniemożliwiali normalne korzystanie z usługi.

Dla osób preferujących język angielski, mamy "siostrzany" serwis - QuickAlias.eu, właśnie w języku angielskim.

For those who prefer the English language, we have a "sister" website - QuickAlias.eu, available in English.

Wprawdzie filtry antySPAMowe na skrzynce służącej do obsługi wiadomości w ramach tymczasowego adresu e-mail (adres tymczasowy e-mail) są wyłączone, to może się zdarzyć, że jakaś wiadomość nie przyjdzie. W takiej sytuacji prawdopodobnie coś nie tak jest po stronie nadawcy. Ale jako administracja usługi AdresyTymczasowy.pl również blokujemy niektóre wiadomości (np. cyklicznie blokujemy (odrzucamy) wiadomości z Amazona, dotyczące aktywacji konta lub resetu hasła).