Twój tymczasowy adres e-mail:

@

Wygeneruj nowy adres

Lub stwórz własny (8-10 znaków):
@

Brak wiadomości. Sprawdzam...

Sprawdzam...

Business Model Canvas - darmowy eBook

Tymczasowy adres e-mail to usługa pozwalająca odebrać wiadomości mailowe bez podawania prawdziwego adresu e-mail. Jest to wirtualna skrzynka odbiorcza, która pozwala m.in. otrzymać gratisowe produkty, bez zapisywania się na newsletter i umieszczania swoich danych w bazie nadawcy. Inną funkcją tego serwisu jest wykorzystanie wygenerowanego tu adresu do przeprowadzenia testów przy np. konfiguracji serwisów i formularzy, podczas ich tworzenia. Usługa tymczasowych adresów e-mail często występuje pod takimi nazwami jak: temp mail, temp email, temp e-mail, adres tymczasowy, tymczasowy adres, temp mail, 10 minut email, 10minutemail, throwaway email, fake mail, spam mail.

Udostępniana w serwisie wirtualna skrzynka e-mail nie daje możliwości wysyłki wiadomości mailowych. Jest to związane z tym, że twórcy chcą uniknąć wysyłania spamu i innego rodzaju treści uciążliwych lub niebezpiecznych dla odbiorców. W związku z tym nie ma sposobu na to, by wysłać wiadomość z tymczasowego adresu.

Jednorazowa skrzynka e-mail jest tworzona szybko i automatycznie. Nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika, ani wprowadzania danych, które są niezbędne przy zakładaniu tradycyjnej skrzynki e-mail. Równocześnie - maile wysyłane do ciebie z testowanych systemów nie będą zalegały w skrzynce. Jeśli chcesz wielorazowo używać tego samego adresu z wirtualnej skrzynki mailowej - tymczasowy adres, możesz to zrobić ustawiając własny początek dla adresu. Wykorzystanie tego serwisu do testów pozwoli ci więc oszczędzić czas potrzebny na utworzenie skrzynki oraz zarządzaniem utworzonymi w inny sposób tradycyjnymi skrzynkami e-mail.

Tak. Wystarczy, że skorzystasz z opcji "zmień adres" i w formularzu podasz własną nazwę (login), a następnie klikniesz "utwórz własny".

Tak. Wystarczy, prześlesz adres strony (URL). Alternatywnie możesz przesłać nazwę użytkownika (to co przed znakiem @ w adresie) innej osobie i ona może skorzystać z opcji "utwórz własny" (patrz jedno z poprzednich pytań).

Aby wykorzystać tymczasowy adres do zakładania konta w serwisie wymagającym podania adresu, wystarczy wygenerować adres wchodząc na stronę AdresTymczasowy.pl i wpisać go w formularzu rejestracji w konkretnym portalu. Następnie należy poczekać na nadesłanie linka do rejestracji i kliknąć, by ukończyć rejestrację.

Chociaż nowoczesne skrzynki e-mail są wyposażone w różne filtry, które mają chronić je przed spamem, to w rzeczywistości żaden z nich nie jest zupełnie skuteczny. Trudno o automatyzację, która zweryfikuje, czy dana wiadomość jest taką, którą chcemy odczytać - bo decyzja o tym, czy dana treść jest dla nas wartościowa jest kwestią subiektywną. Korzystając z tymczasowego adresu e-mail, możesz zapisać się na wszelkiego rodzaju podejrzane biuletyny. Możesz także pobrać dowolne pliki lub przejrzeć potrzebne informacje na stronach internetowych, w których musisz się zarejestrować i nie zostać zaatakowanym przez spam. W ten sposób Twój osobisty adres e-mail, z którego korzystasz na co dzień, będzie wolny od irytującego spamu, co jest niezwykle ważne.

W serwisie AdresTymczasowy.pl wszystkie wiadomości są kasowane automatycznie o północy dnia następnego (24 godziny + liczba godzin do końca bieżącego dnia) czasu polskiego. Dodatkowo, w każdej chwili mozesz samodzielnie skasować wybraną wiadomość, za pomocą przycisku "skaskuj" znajdującego się tuż pod treścią wiadomości.

W serwisie AdresTymczasowy.pl ze względów bezpieczeństwa - również prawnego - nie przetwarzamy załączników z wiadomości.

Choć korzystanie z usługi nie wymaga od Ciebie podawania jakichkolwiek danych, to pamiętaj, że nie jest to usługa w pełni anonimowa. Podstawowe dane dotyczące Twojej aktywności zapisywane są m.in. w logach serwera, które mogą być udostępniane na żądanie uprawnionych podmiotów. Dlatego nie wykorzystuj usługi do działań niezgodnych z prawem.

Kiedyś usługa była dostępna globalnie bez ograniczeń, choć z założenia - jak sama nazwa wskazuje - jest przewidziana na rynek krajowy. Ostatecznie podjęliśmy decyzję o wybiórczym blokowaniu dostępu do usługi spoza Polski, bo upodobali ją sobie "południowo-wschodni przedsiębiorcy", generując czasem takie ilości wiadomości, że uniemożliwiali normalne korzystanie z usługi.